• Home
 • /haber
 • /İBBŞT 30. ÇOCUK ŞENLİĞİNDEYİZ

İBBŞT 30. ÇOCUK ŞENLİĞİNDEYİZ

sehir tiyatrosu

100. yılını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bu yıl 30.’sunu düzenlediği Çocuk Şenliği’nde tamamı ücretsiz gösterimlerle çocukları tiyatroyla buluşturacak.

Biz de yeni oyunumuz KOŞKOŞ VE EJDERHA” ile 25 Nisan 2014’de Üsküdar Kerem Yılmazer sahnesinde olacağız. Saat 12.00 ve 14.30 olmak üzere iki seans oyun oynayacağız. Yeni oyunumuzu ücretsiz ve Şehir Tiyatroları’nın teknik ayrıcalıklarıyla izlemek isterseniz ailecek bekleriz…

Yüz yıllık şehrin tiyatrosu “30. Çocuk Şenliği”ne hazırlanıyor… 23-27 Nisan 2014 tarihleri arasında ”Haydi Çocuklar Tiyatroya”sloganıyla gerçekleştirilecek şenlikte; Şehir Tiyatroları’nın tüm sahneleri birbirinden farklı 16 oyun ve toplam 30 gösterimle kapılarını çocuk izleyicilerine açacak.

Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği ”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nda Kağıthane Sadabad Sahnesinde ilk kez sahnelenecek olan “Harikalar Mutfağı” oyunu ile başlayan şenlik, 27 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek.

Şenlik programı içerisinde Şehir Tiyatroları’nın seçkin çocuk oyunlarının yanısıra; Pınar Çocuk Tiyatrosu “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, Tiyatro Kumpanyası “Oturan Boğa”, Bakırköy Belediye Tiyatroları “Güneşin Çocukları”, Tiyatro Kare “Bir Dostluk Hikâyesi”, Fabrika Sanat “Koşkoş ve Ejderha”, Derme Tiyatro “Mutluluğun Peşinde”, Mimbaz Tiyatro “İyi de Güneş Nerede?” ve Tiyatro Lal “Patlamış Mısır” oyunlarını sergileyecek.

Farklı başlıklar altında atölyelerin de gerçekleştirileceği şenlikte tüm etkinlikler ücretsizdir.

Şenlik programı için tıklayınız…

2 thoughts on “İBBŞT 30. ÇOCUK ŞENLİĞİNDEYİZ

 1. merhaba,
  bu çocuk şenliği kapsamında oyunlar ücretsiz denilmiş peki nasıl kayıt oluyoruz? o tarihden önce kayıt olmak gerekir mi?

  • Merhaba…
   Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
   Gösterimler ücretsiz olduğu için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Kesin bilgi için Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi 0216 492 90 84 arayabilirsiniz…
   Oyunumuzda görüşmek dileğiyle…
   İnan Ambarkütük


Yorum yapmak ister misiniz?