koşkoş ve ejderha

  • Home
  • /koşkoş ve ejderha

OYUN BOYUNCA SÜRPRİZLERE HAZIRLIKLI OLUN…! 

Bilgi Ülkesi’nin kraliçesi, gün geçtikçe asabileşmektedir. Etrafındakilere sürekli kızdığı için herkes ondan çok korkmaya başlamıştır. Durumdan şikayetçi olan ülke sakinleri iyinin yanında, kötünün karşısında, özellikle çocukların kahramanı Koşkoş’tan yardım istemiştir. Koşkoş da kraliçeye hatasını fark ettirmek için kraliçenin veziri Bilgiç’le birlikte bir plan yapar. Bu arada ıssız adaya gelen ve her tarafa zarar veren bir ejderha efsanesi yayılmıştır. Artık hayatta kraliçenin de korktuğu bir şey vardır. Kraliçe ejderhayı durdurması için Koşkoş’u saraya çağırır. Bütün hikaye boyunca Koşkoş, düğüm noktalarını çocuklarla tartışarak aşacaktır.

Yeni hikayede Koşkoş, Bekledur ve Kraliçe’ye vezir Bilgiç, Dev Dumtak ve Ejderha ekleniyor…

yazan-yöneten: İnan Ambarkütük müzik: Özlem Kaveller dekor-kostüm: Özlem Durmaz koreograf: Eren Ambarkütük oyuncular: Özlem Aktaş, Emsal Yeşilbingöl, Hafize Balkan, İnan Ambarkütük, Orbay Sehlikoğlu

ejderha2013-2014 sanat sezonumuzun yeni oyunu “Koşkoş ve Ejderha” artık sahnede. Fabrika Sanat olarak 2009′da ilk sahneye koyduğumuz oyun olan “Koşkoş Hazine Peşinde” oyunumuzun devamı niteliğndeki bu oyunumuzun da çocuklarımız tarafından çok sevileceğini düşünüyoruz. “Koşkoş Hazine Peşinde” yi geçtiğimiz dört sezonda yaklaşık 100.000 çocuğumuz izledi. 2011-2012 sezonunda ise Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu eliyle Kıbrıslı çocuklarımız tanıştı Koşkoşla. İzleyiciyi kısa sürede içine alıp oyun sonuna kadar da bırakmayan interaktif ve dinamik kurgusuyla, oyuncu sayısı ve dekoru az olmasına rağmen prodüksiyonu çok daha büyük oyunlarımızla karşılaştırıldığında çocukların çok daha fazla eğlendiği ve sevdiği bir oyun oldu. Bu noktada büyülü bir yapısı olduğuna inanıyoruz. Tabii bunda sevgili Özlem Kaveller‘in harika şarkıları ve müziklerinin de etkisi var. “Koşkoş ve Ejderha” da bu büyüyü bozmadan fakat prodüksiyonlu bir oyun ortaya koyuyoruz.