Tiyatrocu Olacak Çocuk

  • Home
  • /Tiyatrocu Olacak Çocuk

TİYATROCU OLACAK ÇOCUK

 Oyun Çıkarma Atölyesi

 Oyun çıkarma atölyesini ; 6 – 11 yaş grubu çocuklar için planladık. 12 haftadan oluşan bu atölyeyi çocukların temel iletişim yolu olan oyunları kullanarak ve çocukların aktif katılımcı olabileceği şekilde düzenledik. Oyun çıkarma atölyesinin amacı; çocuklarla birebir çalışan eğitmenin kalıcı bir öğrenme ortamı sağlayan oyunları kullanarak,  çocukların yaşantılarından getirdikleri ya da ihtiyaç duydukları konular üzerinden gidilerek kendi oyunlarını tasarlamalarını veya bir masalın içine dalıp masal kahramanlarının yaşantılarını oynamaları için ortam sağlamaktır.

Çocukların kendi tasarladıkları oyunu 12 hafta sonunda ebeveynlerine Düşyeri Sahne’de oynayacakları atölye çalışması; çocukların meslek seçimlerine katkıda bulunacağı gibi sosyal yaşamlarında da birçok konuda farkındalıklarının artacağı kazanımlarla dolu bir süreci kapsayacaktır.

 

Çocukların akranlarıyla bir arada sağlıklı iletişim kurabilmeleri ve çeşitli yeteneklerini geliştirmeleri için eğlenme motivasyonuyla hareket edecekleri bir faaliyet planlıyoruz.  Bu süreçte, yaşayarak öğrenme, birlikte takım olabilme, iş birliği yapabilme, analitik düşünebilme, iletişim kurabilme vb. becerilerini geliştirebilmeleri için onlara kılavuzluk edeceğiz.

Çocukların bir tiyatro oyunu sahneleyebilmeleri için, ezberci ve kuralcı bir çalışma yerine, onların belirleyici olduğu yaratıcı drama metotlarından faydalanacağız.

Hedefleri kısaca, konuşma, dinleme becerilerini geliştirme, beden dilinin öğrenilmesini sağlama, yaratıcılığı, etik ve estetik değerleri geliştirme, empati kurabilme, kendine güven duyma, strateji geliştirebilme ve problem çözebilme, çeşitli durumlarla başa çıkabilme, kendini tanıma ve kendini ifade etmede öz güven kazanma olarak sayabiliriz.

Oyun insanın doğasında vardır. En güzel oyunları da çocukken oynarız. 6-11 yaş çocukların bir tiyatro oyunu içinde olmasını sağlamak için yine oyunlardan yararlanacağız. Çünkü en güzel ve akılcı öğrenme deneyerek, oynayarak öğrenmedir.

Bu atölyede çocukların gelişimlerini hedef alarak, onlara kendi hikayelerinde yoldaşlık edeceğiz.

Tarihler: 

CUMARTESİ GRUBU

16 Mart başlangıç Cumartesi

Saat: 10:00 – 11:45 arası

Seviye: 6-11 yaş grubu

Süre: 12 Hafta

Kontenjan: 12 Çocuk

Bütçe: 900.TL. 

PAZAR GRUBU 

17 Mart başlangıç her Pazar

Saat: 15:15 – 17:00 arası

Seviye: 6-11 yaş grubu

Süre: 12 Hafta

Kontenjan: 12 Çocuk

Bütçe: 900.TL.